Ostatní zahradnické práce


Zahradní jezírka

Příjemným a moderním trendem se v posledních letech stává vodní prvek u rodinného domku, tak proč byste si i vy nepořídili okrasné jezírko s barevnými rybkami a rozkvetlými lekníny? Nebo dokonce praktické koupací jezírko, které vám v parných dnech přinese jedinečné osvěžení přímo u vás na zahradě a zároveň nenarušuje harmonii s okolní přírodou.

Peče o trávník

Většina majitelů pozemků touží mít na své zahradě co nejhezčí, zelený a hustý trávník. K zajištění takového trávníku nestačí jen částečné sečení a hnojení, ale jsou nezbytné i další práce, ke kterým patří zejména pravidelné hnojení, odplevelování, provzdušňování a opravy trávníku. A nastávají otázky, jak o trávník správně pečovat? Jak zavlažovat? Kdy je správný čas na hnojení? Odpověď vám pomohou nalézt naši zahradníci, kteří mají mnohaletou praxi v tomto oboru.

Dřevěné stavby a konstrukce

Rádi byste příjemně a prakticky propojili dům se zahradou? Jednoduchým řešením se nabízí zakomponování dřevěných staveb na vaší zahradě. Cílem je citlivé zakomponování dřeva do okolního prostředí. Díky použití různých druhů dřevin a jejich jednotlivým odstínům může být každá terasa, zahradní pergola nebo altán jedinečným kusem. Dřevo jako kvalitní a specifický materiál vypadá vkusně a dobře doplňuje zahradní úpravy.

Ploty a oplocení

Chcete se na vaší zahradě cítit bezpečně, spokojeně a pohodlně? Pak jistě stojí za zvážení, který typ plotu či oplocení pro vás bude ten pravý. Základním faktorem, ze kterého je vhodné vycházet je, kde se pozemek nachází, z charakteru zahrady a ze sousedských vztahů. Plot plní hned několik funkcí a to konkrétně chrání pozemek proti nežádaným hostům, zabraňuje úniku domácích mazlíčků či malých dětí a zároveň nám může citlivě oddělovat a zastiňovat výhledy z okolních pozemků.

Venkovní dlažba

Chodíte na vaší zahradě pravidelně stejnou trasou a již máte vyšlapanou cestičku v trávě? Tomu se dá jednoduše zabránit díky pěšince, zabránit díky chodníčku, který při vhodně zvoleném materiálu zkrášlí vaši zahrádku a zároveň bude hezkým doplňkem vaší zahrady. Od venkovní dlažby se očekává zejména, aby byla mrazuvzdorná, dostatečně silná, nepraskla, byla odolná vůči běžnému poškození a bezpečně vás jistila protiskluznou vrstvou. Pro celkový dobrý dojem je důležité ladit konkrétní odstín, povrchovou úpravu a tvar dlažby se stylem domu a okolím.

Štěpkování

V případě, že potřebujete zlikvidovat odpad například z kácení, můžete si objednat službu štěpkování. Štěpkovat je možné větve z průklestu stromů, keřů, živých plotů a části kmenů téměř jakéhokoliv průměru. Rozdrcenou hmotu, která vznikne právě štěpkováním lze využít jako nastýlku pod stromy a keře, ke kompostování nebo pro mulčování. Pokud pro štěpku nebude nalezeno vhodné využití, tak se zajistí její odvoz.

Proč štěpkovat?

  • Zmenšení objemu materiálu až o 80 %
  • Vyřazení likvidace odpadu pálením nebo odvozem na skládku
  • Štěpku lze použít místo mulčovací kůry či jako ekologické palivo
  • Štěpka se hodí pro kompostování

Úklid sněhu

Letos už si nemusíte dělat hlavu s úklidem sněhu a vstávat časně ráno. Vše za vás zařídí naši spolehliví pracovníci. Jelikož všichni majitelé nemovitostí jsou povinni zabezpečit své nemovitosti v zimních měsících tak, aby sníh ležící na jejich střechách nebo přesahující plochu střechy neohrožovaly občany procházející kolem nich a pod nimi, tak zajisté vyberete z nabídky služeb.

Nabídka služeb

  • Úklid sněhu z chodníků
  • Odklízení sněhu z příjezdových cest a pozemků
  • Odklízení sněhu z parkovišť
  • Odstranění sněhu ze střech menších budov
  • Posypová práce
  • Odstranění rampouchů

Zahradnické služby

Před zahájením tvorby zahrady je nezbytná konzultace se zahradním architektem, který na základě vašich požadavků a potřeb vytvoří několik variant návrhů pro vaši zahradu.

Pojem realizace zahrady v sobě skrývá základní terénní úpravy, vytvoření záhonů a výsadbu rostlin podle osazovacího plánu, úpravu travních ploch, nebo komplexní rekonstrukci vaší starší zahrady.

Jestliže potřebujete poradit s péčí o stromy, trávník nebo s údržbou celé zahrady, naši specialisté Vám ochotně pomohou.

Cílem je vysazovat a pěstovat zdravé stromy, které jsou značným estetickým přínosem. Ovocné stromy vám navíc přinesou užitek v podobě chutných plodů.

Díky závlahám pro vás už práce na zahradě nebude jen monotónní nutností a navíc získáte více času a ušetříte vodu.