Péče o stromy


Kácení stromů

Ať už jste se rozhodli prosvětlit zahradu, zbavit se starých či nemocných stromů, pak nezbývá jiná možnost, než přistoupit ke kácení vybraných stromů. Většina těchto dřevin se nachází poblíž domů, garáží, plotů nebo drátů elektrického vedení a v tomto případě přichází na řadu rizikové kácení stromů pomocí vysokozdvižných plošin nebo stromolezeckými technikami.

Řez stromů

Cílem prořezávání stromů je zlepšení životaschopnosti a zdravotního stavu dřeviny a zároveň bezpečnosti pro okolí. Pomocí prořezávání lze získat vyšší plodnost ovocných stromů, ale také se samotný strom provzdušňuje, tvaruje a odstraňují se případné vady, které by mohly u starších stromů přerůst ve vážnější komplikace.

Výsadba stromů

Pořídili jste si rodinný domek se zahrádkou a rádi byste si ji zkrášlili pomocí nového stromu? Nic vám v tom nebrání, naši zahradníci vám rádi poradí, který druh stromu vysadit právě na vaší zahrádce. Nehledě na to, že se stále větším trendem stává výsadba ovocných stromů z důvodu vlastního, chemicky neošetřeného ovoce.

Výsadba stromů zahrnuje

  • Dodání kvalitní sazenice stromu dle výběru
  • Ošetření stromů před výsadbou
  • Příprava výsadbové jámy a samotná výsadba
  • Ukotvení stromů
  • Závlaha a mulčování
  • Vytvoření závlahové mísy, zamulčování a závlaha
  • Následná péče po výsadbě

Zahradnické služby

Před zahájením tvorby zahrady je nezbytná konzultace se zahradním architektem, který na základě vašich požadavků a potřeb vytvoří několik variant návrhů pro vaši zahradu.

Pojem realizace zahrady v sobě skrývá základní terénní úpravy, vytvoření záhonů a výsadbu rostlin podle osazovacího plánu, úpravu travních ploch, nebo komplexní rekonstrukci vaší starší zahrady.

Jestliže potřebujete poradit s péčí o stromy, trávník nebo s údržbou celé zahrady, naši specialisté Vám ochotně pomohou.

Díky závlahám pro vás už práce na zahradě nebude jen monotónní nutností a navíc získáte více času a ušetříte vodu.

Zpříjemnit pobyt na vaší zahradě si můžete prostřednictvím zahradního jezírka plného barevných rybek či posezením v dřevěném altánku.